Wykorzystanie paulowni w przemyśle
Paulownia jest jednym z najszybciej rozwijających się gatunków drzew na świecie, nie powinno to dziwić nikogo zaznajomionego z jej właściwościami i możliwościami wykorzystania w przemyśle.
Paulownia dla środowiska
Według szacunków Organizacji Narodów Zjednoczonych na świecie co roku ścinanych zostaje około 13 milionów hektarów lasu. Pomimo faktu, że jesteśmy zależni od drzew, nadal utrzymujemy ich wycinkę.
Technologia uprawy paulowni
Zainteresowanych przemysłową uprawą paulowni a także fascynatów tej rośliny, zapraszamy do zapoznania się z artykułem, w którym wyjaśniamy tajniki i kluczowe elementy procesu uprawy paulowni.
Skąd pochodzi paulownia?
Nazwa rosliny pochodzi od imienia królowej niderlandów Anny Paulownej, córki cara Rosji. Z tego powodu, często nazywana jest też cesarskim drzewem lub paulownią cesarską, a w języku angielskim “princess tree”
Uprawy paulowni na świecie
Historycznie paulownia uprawiana była głównie w Chinach, dzisiaj największą popularnością cieszy się w Hiszpanii i Włoszech, ze względu na sprzyjające warunki uprawowe. Poznaj historię podróży paulowni po globie i bieżące obszary uprawy.
Kiri w ogródku? Jak najbardziej!
Nawet pojedyncze drzewa paulowni w ogródku, jest w stanie znacząco poprawić jakość powietrza w naszej okolicy, nie tylko produkując tlen, który “wypycha” nadmiar szkodliwych substancji, ale także filtrując je przez swoje komórki.
Techniki irygacji paulowni
Jeśli uprawa nie znajduje się na terenie gdzie występują regularne opady, nawadnianie jest niezbędne dla jej sukcesu. Przed sadzeniem należy upewnić się czy gleba jest odpowiednio wilgotna, zalecamy podłączenie drippera przed rozpoczęciem prac.
Techniki NAWOŻENIa Paulowni
Ogromne liście napędzające wzrost rośliny dzięki procesom fotosyntezy, mogą zostać zmotywowane do szybszego wzrostu przy wykorzystaniu odżywki azotowej, jednak należy pamiętać, że im większe liście tym większe wymagania wodne.